5 kwietnia 2024 Zakończyliśmy obserwację hodowlaną Nacho, Noela i Leona
Szanowni Państwo,
za nami emocjonujący tydzień wyjazdów dalszych i bliższych. Nową przygodę w nowych domkach i hodowli zaczęli Giovanni, Lucky i Anthony. Życzymy im i ich Opiekunom cudownego, wspólnego życia.
Dla wielbicieli szynszylowych złotych wiewiórek mam chyba dobrą wiadomość. Zakończyliśmy obserwację hodowlaną Nacho i Noela. Obaj wyrastają na prześliczne kocury, ze wspaniałymi, wielkimi zielonymi oczami, złotym futerkiem z refleksem cynamonowej ekskluzywności i co najważniejsze mega kochanymi, socjalnymi charakterami.
Noel to papużka, która uwielbia wspinać mi się na ramię i bawić się warkoczem. Nacho wszędzie pełno i zawsze ma szczęśliwy, gotowy do przytulania pyszczek.
Kocurki będą dostępne do odbioru kilka dni po kastracji zaplanowanej na koniec przyszłego tygodnia. Zapraszamy do rezerwacji tych wyjątkowych Panów. Aha, będą raczej sporych jak na złoto rozmiarów – tatuś Urmas jest dużym kotkiem, a cynamonowy złoty dziadek Orange to ogromny masywny kot.
Dostępny na kolanka będzie także nasz szmaragdowooki, srebrny szynszylowy kocurek Leon. Leonek jest małych, prześlicznym nieśmiałkiem, ale po chwili na kolankach odpręża się i kradnie każdemu serce przewielkimi oczętami.
Zapraszamy do kontaktu. Udanego weekendu i zasłużonego odpoczynku dla Wszystkich. 
    
  Nacho Ars Britannica*PL  Noel Ars Britannica*PL
Leon Ars Britannica*PL  
 

 

 
Witamy w hodowli kotów brytyjskich Ars Britannica*PL.kocieta
 

Miłość do Brytyjczyków i ich niezwykły charakter sprawiły, że dziś mieszka z nami i przynosi nam radość kilka wspaniałych kotów.

Ars Britannica*PL to jedna z pierwszych pionierskich hodowli wprowadzających do Polski nowe odmiany barwne kotów brytyjskich. W naszej hodowli  znajdziecie Państwo koty i kocięta szynszylowe - czarne srebrne i złote cieniowane oraz srebrne i złote colourpoint

"W starożytnych czasach koty były traktowane jak bogowie; nigdy o tym nie zapomniały." - Terry Pratchett

Koty Ars Britannica*PL cechuje wybitne pochodzenie, zdrowy dobór genetyczny, a przede wszystkich wspaniałe usposobienie i proludzka natura. Nasze zwierzęta to dobrze ułożeni koci arystokraci, którzy przy bliższym poznaniu okazują niezwykły charakter - przyjacielskość, empatię i towarzyskość.

Nasze koty pochodzą z najznakomitszych linii hodowlanych z Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Mołdawii, Szwajcarii, Rosji, Czech i wielu innych. Każdego z nich wybraliśmy osobiście. Nowe pokolenia rodzą się i rosną na naszych kolanach. Choć nie zawsze zostają z nami na całe życie, to stają się częścią naszej rodziny, są kochane i zadbane, dzielą z nami codzienność, asystują przy pracy. Dzięki temu koty Ars Britannica*PL są bardzo socjalne i towarzyskie - te cechy przekazują zdrowemu, pięknemu potomstwu. Nasze kocięta trafiają zarówno do kochających domów, jak i dobrych hodowli na całym świecie.

Koty czarne srebrne cieniowane BRI ns 11, wbrew nazwie, mają przepiękne śnieżnobiałe futro, zaledwie przysmużone odcieniem czarnego cieniowania. U najpiękniejszych przedstawicieli tego koloru cieniowanie jest prawie nie widoczne. Od 2014 roku nasza federacja - FIFE - nie rozróżnia już podziału na koty BRI ns 11 black silver shaded i BRI ns 12 black chinchilla, czyli jaśniejszą wersję shaded.

W naszej hodowli preferujemy koty o bardzo jasnym futrze i słodkiej ekspresji pyszczka. Koty ns 11 mają czarne poduszeczki łapek i piękny czarny obrys ceglanego nosa i czarną maskarę wokół szmaragdowo zielonych okrągłych oczu.

Szynszyle to koty znacznie mniejsze od tradycyjnie ubarwionych brytyjczyków, średnia waga kotki to 3,5 kilo, kocura od 4 do 7 kilo w zależności od linii genetycznej. Futerko kotów shaded ma miękki podszerstek i sztywniejszą tzw. cripsy warstwę okrywową. Sreberka to czteronożni przyjaciele na dobre i na złe, kochający swoich opiekunów i z sympatią odnoszący się do gości zjawiających się w naszym domu. Uwielbiają być blisko i prawie zawsze szukają naszych pieszczot i czułości, są też na swój wyjątkowy sposób gadatliwe. Mimo to, nie są to koty absorbujące i nie wymagają ciągłej uwagi i opieki.

W naszej hodowli oprócz ubarwienia black silver shaded, znajdziecie Państwo także koty srebrne i złote niebieskookie w ubarwieniu point. Mają wspaniałe chabrowe oczy i białe futerko wyzłocone lub wysrebrzone na łapkach, masce pyszczka i ogonie. Są wyjątkowo piękne i unikalne.

Trzecie ubarwienie nad którym pracujemy to wspaniałe wiewiórki, czyli koty złote. Zarówno czarne, niebieskie, liliowe, jak i czekoladowe oraz cynamonowe. Wszystkie mają wspaniałe futra, zielone oczy i przypominają kota z filmu Shrek. 

Niezależnie od ubarwienia koncentrujemy się na hodowaniu kotów o socjalnej naturze. Wszystkie nasze kotki są wspaniałymi troskliwymi matkami, z miłością wychowują i karmią potomstwo sprawiając, że nasze małe mruczące kulki wyrastają na piękne koty o kochanych charakterach. Natomiast kocury to wielkie puchowe niedźwiadki, które uwielbiają słodkie nic nie robienie, randki z kotkami, masę pieszczot oraz smakołyków.

Zapraszamy do poznania naszych kotów bliżej. Więcej o życiu naszej hodowli w zakładce: Aktualności oraz w mediach społecznościowych Ars Britanniki.

Szczegółowe informacje o aktualnych miotach znajdziecie Państwo w zakładce: Kocięta.

Pozdrawiamy serdecznie

Anna i Rafał Ferenc - Ars Britannica*PL

 


Zalety naszej hodowli


ZDROWIE 

Kocięta od urodzenia są pod opieką profesjonalnej kliniki weterynaryjnej OCHwet w Warszawie. 

Wszystkie koty w naszej hodowli mają przebadaną grupę krwi w celu uniknięcia konfliktu serologicznego u kociąt oraz niezbędne badania genetyczne na przenoszenie cech fenotypowych jak kolor, rozjaśnienie, długi włos, gen point, czekolada, agouti itp.

Nasza hodowla jest wolna od PKD - wszystkie koty hodowlane zostały przebadane na obecność genetycznego PKD - (Polycystic Kidney Disease) i nie przenoszą genetycznych chorób nerek. Korzystamy z obsługi laboratoriów: Zoogen Rosja, Neogen USA, Orivet Genetic Pet Care, Australia. 

 

Wszystkie koty w naszej hodowli mają regularnie wykonywane testy krwi i są wolne od FIV [wirusa niedoboru immunologicznego kotów] oraz FELV [kociej białaczki].

Wszystkie kocury hodowlane mają przebadane serca i nie występują u nich symptomy HCM. 

Nasze koty są regularnie odrobaczane i szczepione. Przy szczepieniach każdego miotu całe stado hodowlane przechodzi rutynową kontrolę weterynaryjną.

Wszystkie koty opuszczają naszą hodowlę zachipowane i zarejestrowane w systemie SAFE - ANIMAL. 

 


 SOCJALIZACJA

Nasze koty są dużą częścią naszego życia i  dlatego są bardzo socjalne i bez problemu adaptują się w nowych domach.

Kocięta otrzymują rodowód FIFE, bogatą wyprawkę, drapaczek oraz książeczkę zdrowia. Na każdym etapie ich rozwoju służymy Państwu radą i cieszymy się, otrzymując informacje, co słychać u naszych podopiecznych.

 

 

 


ROZWÓJ

Rodzice naszych kociąt pochodzą z wybitnych europejskich linii hodowlanych w Szkocji, Rosji, Niemczech, Belgii, Estonii, Austrii, Czech, Ukrainy, Mołdawii, Holandii i wielu innych.

Zostali wytypowani nie tylko ze względu na wyjątkową urodę i zgodność z wzorcem rasy, ale również wspaniałe charaktery, zdrowie i dalekie pokrewieństwo genetyczne, tak by nasze kocięta rodziły się piękne i wolne od chorób powstających w skutek zbyt bliskiego krzyżowania.

Koty w naszej hodowli regularnie biorą udział w wystawach i są poddawane weryfikacji. To pozwala nam hodować jeszcze ładniejsze rasowe kocięta.

Nasza hodowla współpracuje z kilkoma hodowlami w Europie, wspólnie pracujemy nad wzorcem kotów srebrnych cieniowanych, point oraz złotych, wymieniamy się doświadczeniami i hodujemy piękne kocięta o wspaniałych charakterach.


PASJA

Hodowanie kotów jest dla nas wielką pasją i wyzwaniem. Miłość do kotów brytyjskich sprawiła, że podporządkowaliśmy dużą część naszego czasu hodowli. Pracujemy nad tworzeniem kotów o wspaniałej psychice, zachwycającym wyglądzie i niezawodnym zdrowiu. Staramy się stworzyć im, jak najlepsze warunki bytowe, zapewnić zbilansowaną, smaczną dietę, właściwą opiekę weterynaryjną oraz codzienną troskliwą opiekę i miłość.

Zakup kota to decyzja na kilka lat i dlatego z dużą troską wybieramy mądre i świadome domy dla naszych wychowanków. 

 

 


EDUKACJA

W trosce o rozwój hodowli i dla zapewnienia właściwego dobrostanu naszych pupili, regularnie bierzemy udział w szkoleniach i webinarach. Pogłębiamy wiedzę z zakresu weterynarii, genetyki, behawioryzmu, dietetyki, właściwej opieki i pielęgnacji na kotami.  Na co dzień służymy Państwu radą i wsparciem.

 

 

  

 


WYSTAWY

Od 12 lat regularnie bierzemy udział w międzynarodowych wystawach kotów rasowych FIFE. Nasze koty poddawane są wnikliwej ocenie sędziowskiej i zgodności ze standardem kota brytyjskiego w hodowanych przez nas kolorach. Koty zdobywają certyfikaty, tytuły oraz wyróżnienia wystawowe. Wystawy to wspaniała możliwość kontaktu z pasjonatami kotów i innymi hodowcami, skorzystania z wiedzy i doświadczenia sędziów fenologicznych i pokazania naszych kotów na żywo odwiedzającym. 

 

  


PRZYNALEŻNOŚĆ

Pozytywnie przeszliśmy weryfikację i jesteśmy certyfikowaną hodowlą pod auspicjami FIFE. Należymy do FPL i podlegamy pod klub No Problem. Jesteśmy także członkami prestiżowego klubu Rasowych Kotów Brytyjskich Bri Cat Club oraz Klubu Hodowców Kotów Rasowych Royal Canin.

Jako jedna z pierwszych hodowli kotów rasowych przeszliśmy pozytywną weryfikację Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w zakresie dobrostanu zwierząt oraz prowadzenia hodowli zgodnie z normami Unii Europejskiej. Od 24 sierpnia 2021 Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona. 

 

 


   

Znajdziesz nas także w mediach społecznościowych:

   


Kliknij na obrazek, żeby powiększyć