28 listopada 2019 Kotki i kocięta, które czekają na nowe domki

Moi Drodzy, zostały nam cztery wyjątkowe koty, które szukają domów. Kotki adopcyjne - Kalla i Tasminka oraz podrastająca złota pointka Wondergirl i słodki kulek cameo Horacy.
Bardzo zależy mi, by koty znalazły domki przez szaleństwem świątecznych zakupów. Prawie nigdy na Święta nie pokazujemy kociąt i w tym roku również ostatni miot 2019 będzie dostępny do rezerwacji dopiero po Gwiazdce, ale te kochane kocie dzieciaki mogłyby trafić do przemyślanych domków i już z nowymi Rodzinami zbudować magię tych wyjątkowych dni - nie jako prezent na Święta, ale jako nowy domownik, przyjaciel i powiernik.
Jeśli więc ktoś szuka kociego przyjaciela, piszcie. Zapraszam wraz z czwórką ogonków.

 

 


26 listopada 2019 Pielęgnacja kota

Jak kosmetyków używamy w Ars Britannice? Jak kąpiemy koty, obcinamy pazurki i czyścimy oczy? Jak dbamy o higienę futra kota?

Dzisiaj post na życzenie. Po krótkim poście o kąpieli Pączka dostałam od Was bardzo wiele pytań, o to jak kapiemy, jakich kosmetyków używam i jak dbam o higienę naszych kotów.
Jeśli znajdę dodatkową parę rąk, nakręcę tutorial kąpielowy, tymczasem dzisiaj krótka wycieczka po naszym koszyczku z kosmetykami z udziałem Kuku i Śnieżka.

Kliknij w link, by obejrzeć film:

FILM: https://youtu.be/fD-LrjdLPOY

Zapraszam 


25 listopada 2019

Dzisiaj poniedziałkowy update nieco zamrożony, a to dlatego, że za oknem zimno, a ogród wymusza na mnie ostatnie grabienia liści itp. Chciało się mieszkać na wsi, trzeba więc dzielić czas pomiędzy pracę, prace domowe i ogrodowe.

Ale do rzeczy. Dużo się działo w tamtym tygodniu, Gordonek i Felix oraz Fergus mają wybrane domki. Opuszczą nas pod koniec roku. Super mamę wybrał sobie także Nanook, nasz dorosły kocurek i już za kilka tygodnii wyruszy do nowego domku, a młodsze pokolenie, Magnus i Icebear, postarają się w przyszłym roku o słodkie, białe kuleczki. Ciekawe, który z kocurków podoba się Wam bardziej ? :)

Wspaniałe wieści z Belgii, bo Johnatan Ars Britannica*PL w sobotę ukończył tytuł Grand International Championa FIFE, a w niedzielę zdobył pierwszy certyfikat do Supreme'a.
Bardzo się cieszę i trzymam kciuki! Gratulacje!

Na froncie poszukiwań domu pozostały piękna Wondergirl i słodka Kalla oraz Pan Klusek Cameo, czy Horacy.
Dziewczynki są już po sterylizacjach i mogą opuścić dom, Horacy jeszcze z klejnotami, ale wkrótce to zmienimy :)

Tymczasem koty i ludzie z Ars Britanniki pozdrawiają.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Jeśli któryś kot przypadł Wam do serca, można nas odwiedzić po wcześniejszym umówieniu.
Miłego tygodnia!

 
 

18 listopada 2019 Poniedziałek, więc czas na krótki update.

Pączuś i Grimmki - bracia Grimm i Griffin - już w nowych domach. Wydaje się, że aklimatyzacja przebiega szybko i koty już nawiązały więzi z nowymi Mamami 

Nasza ruda księżniczka Ulinka Ars Britannica*PL pięknie zaprezentowała się w Łodzi i w sobotę otrzymała nominację do panelu Best in Show. Gratulacje Marysiu i Janiu! W Holandii kolejny CACIB otrzymała Celesta, a CAGCIB Johnatan. Miło jest otrzymywać takie dobre wiadomości 

Jak widzieliście, przeprosiłam się z aparatem i wczoraj pokazaliśmy mioty F3, G3 i H3.
Domku szukają jeszcze Gordon i Horacy. Do chabrowookiego Felixa przyjedzie w tym tygodniu odwiedziny potencjalna mama, więc na razie pozostaje w prerezerwacji.

Na froncie poszukiwań domu, nadal na opiekuńcze rodziny czekają Kalla i Wondergirl. Dziewczynki potrzebują swojego człowieka - zapraszamy do ich poznania.

Życzymy wszystkim udanego tygodnia. Pozdrowienia!

  

  

  

  

  


12 listopada 2019 Wczoraj Święto, więc poniedziałkowy update przeskoczył na wtorek.

Co u nas? Troszkę dobrego, mam nadzieję. Wczoraj nowy domek znalazł Pączuś  Będzie miał nową Mamę na wyłączność i chyba bardzo mu to odpowiada. Już pakuje zabawki i w piątek czeka nas rozstanie. To trudne, ale wiem, że Pączek będzie rozpuszczony i kochany, a to najważniejsze.

Do nowego domku pojechała Brendunia, zwana teraz Lalą. Cóż, Lala i Leoś - również brytek - nawiązują już pierwsze nici porozumienia i zapowiada nam się kolejna zakochana kocia para 

Dziękujemy wszystkim za słowa otuchy i wsparcia dotyczące naszej suni. Wygląda na to, że Favi, jak przystało na upartego tybetana, postanowiła się nie poddawać i da radę.

Przy okazji licznych wizyt w klinice z Favi, na badanie serduszka zabraliśmy Fausta i Siennę, nasze grubaski  HCM wykluczony, podobnie jak u Charusia  Choć większość naszych kotów ma przebadanych rodziców, postanowiliśmy sukcesywnie zbadać nowe pokolenie  Będziemy informować, trzymajcie kciuki 

Na nową mamę czeka jeszcze Wondergirl. Wydaje mi się, że dojrzałyśmy do tego oboje. Wonder szuka kontaktu z człowiekiem, przytula się - nie za dużo, jak na nią przystało - ale za to z pięknym mruczeniem i puchatym ogonkiem.

Również Kallunia wypatruje mamy. Te dwie ślicznie dziewczynki mają tą samą mamę, a kompletnie inną urodę  No i dzieli je różnica wieku. Kto pokocha córeczki Zabavy? 

Czas do pracy. Z Fanabellą i Śnieżkiem dzielnie próbującymi skasować tego posta, życzymy Wszystkim miłego dnia!

ps. Ostatnie dostępne do odbioru w tym roku kocięta pokażemy pewnie w przyszłym tygodniu