23 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #21

Już przedostatni dzień kalendarza, a mi skończyły się zdjęcia. Na szczęście naszych kotów w nowych domach dostatek, więc dzisiaj Vega Ars Britannica - córka Sienny i Erla, słodki, błękitnoki skarb.

Niech Wam jutro Mikołaj nie szczędzi prezentów i dopisuje cudny nastrój 

Pozdrowienia, hohoho!
 
 

22 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #20

Mała Fendi Ars Britannica*PL życzy wspaniałej niedzieli. Może ta śnieżynka przywoła śnieg?
 
 

21 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #19
 
Dzisiaj w kalendarzu dość zabawne zdjęcie zapatrzonego CH Hank Absolu*RU.b Hank to puchowa kólka, wszystko w nim jest okrągłe, a on sam ma przyjazną, towarzyską 2. Uwielbia robić baranki i pięknie mruczy, czyli jak klasyczne niebieskie złotko.
 
Miłej soboty.
 

20 grudnia 2019 Wesołych Świąt
 
Moi Drodzy, wszystkim Wam dziękujemy za kolejny rok z nami, słowa wsparcia i zachęty, piękne zdjęcia naszych kotów w nowych domach i wspaniałe opowieści, o tym, jak sobie radzą.
 
Życzymy Wam rodzinnych, spełnionych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i samej pomyślności oraz zdrowia w Nowym Roku.
 
Oczywiście jeszcze kilka dni Kalendarza adwentowego przed nami, ale w dniach 21.12-6.01 nasza hodowla nie będzie czynna. Chcemy ten czas poświęcić Rodzinie i zwierzętom i spokojnie zakończyć stary rok.
 
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i do zobaczenia w Nowym Roku!


20 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #18

Dzisiaj książę Śnieżek, czyli Pascal Ars Britannica*PL.

Śnieżek jest dla mnie wyjątkowym kotem. Nigdy nie planowałam, że zostanie z nami, a mało tego, że znalazł drogę do naszych serc, to jest kocim panem domu. Wolno mu wchodzić wszędzie i często właśnie tak jak na zdjęciu towarzyszy nam przy posiłkach ?

Nasz koci książę to wnuczek Pączka, prawnuczek Lovera i Prudy i kilku znamienitych kotów z Europy, a w końcu synek Queenie i Owena z Zojki. Dla mnie to koci przyjaciel, jakiego życzę każdemu 
Miłego piątku!


19 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #17

Dzisiaj GB*Templegates Samuel, nasze liliowe złotko. Sammy to 8 kilo złota i cudowny przytulak. Leci na spotkanie każdego, kto nas odwiedza. Cudnie mruczy i ma apetyt za 3.
I gdyby tylko chciał pozować na odległość... ale Sammy woli być blisko 

Miłego czwartku.


18 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #16

Powoli kończą się nam okienka, a Święta tuż tuż. W naszej hodowli od 22.12 do 2.01 planujemy krótką przerwę.

Dzisiaj moja ukochana CH Zara Ars Britannica*PL, córka Supreme Champion Torridonian Elora Danan i CH Hadrian Ars Britannica*PL. Kotka przemądra, empatyczna i piękna.

Życzę wszystkim optymistycznego dnia i pozdrawiam wraz z Zarunią.


17 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #15

Dzisiejsza kartka z kalendarza ma niezwykły kolor i prześmieszny ogonek. Poznajcie naszą liliową złotą szylkretkę Wanilkę Zojka*PL z cudną rudą plamką na ogonie.

Wanilka pewnie kiedyś zostanie dziewczyną Samiego, a tymczasem to słodki kociak, którego nie sposób nie kochać.

Mamą Wanilki jest Fancy Zojka*PL - kotka kremowa, która właśnie została kastratką i szuka nowego domku. Fancy wielokrotnie gościła na randkach z naszymi kocurkami i to super kot. Tatą Wanilki jest czekoladowy złoty ticked kocurek CH Owen Zojka Lemurcat*RU, tata naszych miotów P2, B3 i A3 

 


16 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #14

Zaczynamy ostatni tydzień przed Świętami. Nie wiem, jak Wy, ale ja poza udekorowaniem domu i ogródka jestem w proszku.? Czy tylko ja nie nabrałam jeszcze świątecznego tempa?

Dzisiaj zdjęcie CH GB*Templegates Sonia wypatrującej Mikołaja, a może raczej zdjęcie imponujących wąsów, które próbują go chyba wywąchać 

Udanego poniedziałku dla Wszystkich 


15 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #13

Niedzielnie do kalendarza wskakuje Różyczka Ars Britannica*PL, córka Gemmy i Hadrianka, co zresztą chyba widać 

Różyczka to pączek w maśle. Jest jak okrągła kulka, puchata, mięciutka i kochana. W przyszłym roku pewnie pójdzie na jakąś fajną randkę, ale choć ma ponad rok, to w mojej głowie wciąż kociaczek <

Spokojniej niedzieli moi Drodzy.


14 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #12
 
Dzisiejsze okienko to NL*Jadwiga's Gemma BRI ns 11.
 
Gemusia to duża kotka o wspaniałych oczach, która zawsze wie czego chce. Takie są wszystkie Jadwigi :) - jej hodowczyni Jadwiga, moja ś.p. Babcia Jadzia i nasza kocia królewna, bo w końcu przydomek zobowiązuje <3
 
Fotka Gemmy to także zapowiedź kilku zmian kosmetycznych na naszej stronie www.arsbritannica.pl - mam nadzieję, że Wam się spodoba. Zapraszam i pozdrawiam sobotnio.
 

13 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #11

Obiecałam okienko z choinką, więc dzisiaj Kuku, czy nasza 7-lenia kastratka, Fanabella Ars Britannica*PL.

Kuku to córka kotów naszej pierwszej generacji Sweety Schoenweg*A & GIC I Love You Viva Vogue*RU. Na ogół Fanabella myśli jednak, że jest moim osobistym dzieckiem i oczywiście człowiekiem, więc nijak nie chciała zmienić domu i po zakończeniu swojej krótkiej kariery hodowlanej została z nami.
Kuku śpi w łóżku, je na stole, kłóci się ze mną, daje buziaki i towarzyszy mi we wszystkim, co robię.

Dzisiaj piątek, więc wraz z małą stalkerką na kolanach życzymy Wszystkim udanego weekendu.


12 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #10

Dzisiaj Vesper Ars Britannica*PL BRI ns 11, czyli Panna Wielkie Oczy.
 
Na 100% oczy Vesper wzięła po mamie GIC Isabella Mazuria*PL BRI ns 11, ale już zabawowy charakter i ciekawość po tatusiu CH UA*Nonpareil Faust BRI ns 21 33.
 
Ciekawe, czy Vesper wypatruje już kociego Mikołaja? A Wy, kupujecie kotom prezenty pod Choinkę?
 
Miłego dnia.
 
 

11 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #9

Dzień dobry, dzisiaj pierwszy prawdziwy mrozek i piękne słońce. Chyba czas pomyśleć o ubraniu choinki, bo przecież w kalendarzu musi znaleźć się kot z choinką.
Jak Wasze koty reagują na choinkę? U nas lubią pod nią spać, ale nic poza tym.

A skoro temat Świąt, to dzisiaj do kalendarza wpada Fergus Ars Britannica*PL BRI ns 21 33, synek Kylie Ars Britannica*PL BRI ns 11 i CH UA*Nonpareil Faust BRI ns 21 33.
Ferguska podróż do domu czeka po Nowym Roku, więc jeszcze chwilkę pocieszymy się tym słodkim kulkiem.

Słonecznego dnia.


10 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #8

Spośród wielu zdjęć, które dzisiaj zrobiłam, do kalendarza wybrałam fotkę córeczki Nanooka Ars Britannica*PL BRI ns11 i GIC Isabelli Mazuria*PL BRI ns11/12 - Idyllę Ars Britannica*PL.

Dusia ma wielkie zielone oczy i zadarty nosek - taka dumna i ciekawska z niej dziewczynka :)


9 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #7

W poniedziałek wybrałam już chyba ostatnią z moich podrastających dziewczynek, złotą pointkę o masywnej budowie i niebieskich oczach - Wilmę Ars Britannica*PL.

Wilma to siostra Willow, ta która od początku miała zostać i czuje się u nas podobnie jak jej mama Zabava, jak królowa. Wilma jest dumna, niezależna i chyba śliczna. Mi podoba się bardzo. Jeśli komuś z Was także, to jej siostra Wondergirl nad szuka domku.

Jak tam przygotowania do Świąt? Macie już choinki?
Pozdrawiamy poniedziałkowo.


8 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #6

Nie wiem, czy podoba się Wam idea kociego kalendarza adwentowego, ale dzisiaj dzień wiewiórki.

Alma to siostra naszej gwiazdy Instagramu Apollo, czyli Poldusia. W przeciwieństwie do brata, nie przepada za obiektywem, za to lubi jak na dużego kociaka przystało pobiegać za wędką, czy piłeczką, albo pobawić się w berka z naszymi złotopointowymi bliźniaczkami Zoe i Willow.
W ogóle czasem myślę, że złota i srebra to dwie kompletnie różne natury 

Mamą Almy jest Queenie Ars Britannica*PL, a tatą Owen Zojka Lemurcat*RU z hodowli Zojka*PL.

 


7 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #5

Dzisiaj do kompletu, nasz drugi podrastający kocurek NL*Jadwiga's Magnus BRI ns 11.

Magnusek to gaduła i dobry kumpel Icebeara. Są w tym samym wieku i mają podobne pasje smile - Lubią jeść, patrzeć przez okno, spać i rozmawiać Dwa misie polarne.

Magnus przyjechał do nas z Holandii. Jego rodzice to: NW SC Claudius von Burg Weissensee*DE BRI ns 11 & GIC NL*Jadwiga's Silver Raisa BRI ns 11.


6 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #4

Dzisiaj odsłona mikołajkowa, a w niej ojciec i syn - Nanook Ars Britannica*PL BRI ns 11 i Icebear Ars Britannic*PL, synek GIC Isabelle Mazuria*PL.

Nasze dwa kochane misie zapozowały razem. Wszystkim życzymy udanych i spełnionych Mikołajek 

 

5 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #3

Kolejne okienko naszego kalendarza to Bibi Ars Britannica*PL - zupełnie biała księżniczka - choć czekoladowy srebrny point z niebieskimi oczami.

Bibi jest słodka i delikatna. Zawsze mruczy i przytula się do każdego. Jej dziadkowie to Sienna i Faust, więc bardzo duże koty i chyba po nich Bibiątko nabiera mocy.

Tata Bibi to złoty czekoladowy kocur CH Owen Zojka Lemurcat*PL BRI by25, a mamusią jest błękitnooka Jocelyn Ars Britannica*PL BRI ns 21 33.


4 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #2

Dzisiaj w ramach uzupełniania dni, moje "bliźniaczki" z tego samego ojca, a innej matki. Gdy widzę je z tyłu, a zwykle spacerują ogon w ogon, ciężko mi powiedzieć, który ogon należy do Willow Ars Britannica*PL, a który do Zoe Zojka*PL smile

I wcale w planach nie było zatrzymywać Willow, bo to dziewczyna z charakterem po mamie - czyli zrobię, jak będę chciała i kiedy będę chciała, ale gdy przyjechała Zoe, te dwie złote pointki stały się nierozłączne i za każdym razem, gdy myślałam o domu dla Willow, obie przychodziły do mnie z przekupną myszką albo porcją mruczanek.

Zoe jest trochę młodsza, mocno rozmruczana, taka czasem śmieszna, Willow poważna, niby zamyślona, ale koniec końców broją do pary. Ot, moje twinsy 

Tata: Erl Brave Heart*RU BRI ny 11 33 z hodowli Zojka*PL
Mama Willow: RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna BRi ny 11 33.
Mama Zoe: JCH Golden Fortuna El’Idt*DE BRI ay 21 33

   


3 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #1

Grudniowo postanowiłam stworzyć własny koci kalendarz adwentowy. I na tyle ile światło pozwoli, pokazać Wam, jak zmieniają się nasze koty.

Mamy dwa dni do uzupełnienia, ale to nadrobimy. Zaczynamy więc od dnia 3ciego 

Dzisiaj córka CH Charlie das Labsal BRI d i CH Taormina Ars Britannica*PL BRI ds 11/12 - Trufelka Ars Britannica*PL BRI ds 25  

Słodka, przymilna, duża i zawsze z miną złej królowej, a super słodkim serduszkiem   


2 grudnia 2019 Adopcje

Szanowni Państwo,

z początkiem Nowego Roku, planuję ograniczenie hodowli. Koty są i pozostaną moją wielką pasją i poświęciłam im ostatnie 10 lat. Chciałabym nadal kontynuować pracę hodowlaną, jednak w mniejszym zakresie. Z tego powodu do adopcji będzie kilka z naszych pięknych kotów hodowlanych oraz kotów, które zostały w hodowli w obserwacji hodowlanej i nigdy nie miały kociąt. Szukamy dla nich domów bez małych dzieci, agresywnych psów oraz przede wszystkim domów niewychodzących i bez wychodzących kotów.

Koty są do adopcji odpłatnej. Część z nich ze względu na usposobienie, może trafić do domów, gdzie są już koty lub z jednym z naszych kotów. Inne preferują domy, gdzie będą kocimi jedynakami.

Obecnie do odbioru gotowe są:

Kalla - srebrna kotka 1,5 roczna, która miała wyłącznie jednego kociaczka. Jest już po zabiegu sterylizacji i może jechać do domu w każdej chwili. Kalla jest przyjacielska i lubi ludzi. To kot przyzwyczajony do ciszy i spokoju. Koszt adopcji 1000zł

Wondergirl - złota pointka o pięknych oczach. Kotka prawie 9 miesięczna. Piękna, ze wspaniałymi niebieskimi oczami. Wonder jest kotem, który będzie przy człowieku, ale wymaga trochę czasu na zaprzyjaźnienie. Ze względu na jej charakter postanowiłam, że kotka będzie dostępna w obniżonej cenie 1600zł, zamiast 2600zł, jak większość naszych kotów. Wonder jest po zabiegu sterylizacji i może opuścić dom.

Po zakończeniu opieki nad szukającym domku Horacym, do adopcji będzie także Tasminka, kotka cameo 2,5 roczna. Koszt adopcji kotki to 800zł.

W grudniu planujemy sterylizację kotki cameo Zuzi, a w nowym roku po zaplanowanych miotach do adopcji będą także Queenie,  Jocelyn oraz Charlie [ najchętniej z Zuzią]. 

Osoby zainteresowane adopcjami bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zapraszam.