24 marca 2020 Nowe zdjęcia kocurków na stronie.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii MagnusaIcebearaFausta i Hanka.
 
 
 
Icebear Ars Britannica*PL  
 
CH UA*Nonpareil Faust 
 
RU*Absolu Hank  
 
Czyż nie śliczne? Pozdrawiamy!
23 marca 2020 Update poniedziałkowy
 
Zaczynamy pierwszy tydzień wiosny i chyba czas na nasz poniedziałkowy update.
Z naszym zdrowiem trochę lepiej, więc kilka słów o tym, co w Ars Britannice w czasach kwarantanny.
A u nas trochę niebiesko, w sumie to niebieskozłoto, bo na świat przyszły pierwsze kluseczki po Samuelu <3 Na zdjęcia trzeba jeszcze będzie trochę poczekać, ale mama dzielnie opiekuje się skarbusiami, a my czekamy teraz na opady śniegu, czyli maluszki srebrne.
I tak już będzie w najbliższym czasie, bo wiosna to zwykle okres rujek i porodów. Z góry proszę o litość, gdy odpisuję z opóźnieniem, bo choć prawie wszyscy z powodu zagrożenia epidemicznego mają ciut więcej czasu, to koty nie mają o nim pojęcia i jak co dzień wymagają troski, karmienia, sprzątania, głaskania itp, czyli u nas jest normalnie. Rano i wieczorem wszyscy są głodni, kuwety należy posprzątać, podłogi odkurzyć i umyć itp...nie będę Was zamęczać.
Czas znaleźć domek mojej ślicznej Lukrecji. Choć nadal serce podzielone między nią a Lulu, to decyzja zapadła.
Lukrecja będzie miała piękne, wielkie zielone oczy, super typ i proludzki charakter. Jeśli komuś zabije serduszko to proszę pisać.
Jak już urodzimy i wrócę do 100% formy, przyjdzie także czas na nasze panny adoptki, bo z zapomnienia, a tak naprawdę, bo czasem ciężko się rozstać, czas na domek dla Tasminki i małej - choć już trochę większej Grace. Pewnie w przyszłym tygodniu będę robić zdjęcia i podawać bardziej szczegółowe informacje.
Tymczasem wracam do porodówki, pilnować takiego jednego mocno niezdecydowanego brzuszka.
Dbajcie o siebie moi Kochani i bądźcie zdrowi - w końcu nasze koty nas potrzebują :)
Miłego dnia!
 
 
 
 

21 marca 2020 Wiosna i planowane mioty
 
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny, czas więc na wiosenne kotki. Zapraszamy do zapoznania się z planami naszej hodowli na pierwsze półrocze tego roku: Planowane mioty. O narodzinach kociąt będziemy Państwa informować na bieżąco.
Słonecznego weekendu i dużo zdrowia.
Pozdrawiamy
16 marca 2020
 
Dzień dobry w tej trochę zmienionej rzeczywistości. Trudno to zauważyć tutaj na wsi. Za oknem śpiewają ptaki, wróble wzięły się za sprzątanie swoich domków, słońce świeci, a nasze koty bawią się, śpią, jedzą... niby nic się nie zmieniło.
Ja niestety od kilku dni nie mam się najlepiej, a że w ostatnich tygodniach zaliczyliśmy wizyty z różnych części Europy, to grzecznie zaplanowałam aktywności bez wychodzenia z domu.
Dzisiaj moje ultra energetyczne kocie dzieci z miotu L3 postanowiły urządzić mi kardio i sprawdzić wydolność płuc i... cierpliwość, bo zamiast grzecznie zapozować do zaplanowanych zdjęć, Lucas bawił się patyczkiem, dziewczynki zjadły mi kolejne słuchawki od telefonu, Lulu znudzona poszła spać, a Queenie wraz z córkami robiła wszystko, by starannie ułożony plan obrócił się w niwecz.
Próby i efekty możecie zobaczyć na naszym instastory, czy w relacjach Facebooka. Zdjęcia wstawię pewnie w ciągu dnia, jeśli jakieś wyszły.
Pamiętajcie, że nie ma dowodów na to, że od zwierząt domowych możemy zarazić się koronawirusem. Dbajcie o swoje pociechy, zwłaszcza, gdy macie możliwość popracować z domu.
Moje koty mają mnie na co dzień, a mimo to pierwszy od dawna weekend bez wizyty powitały z radością. Mimo, że może nie do końca w kondycji, znalazłam czas, by poczesać futerka, pobawić się piłeczką, czy w końcu zasnąć z pięcioma kotami przytulonymi do mnie z każdej strony.
Życzę wszystkim zdrowia i obyśmy z tej odmiennej sytuacji wyciągnęli coś dla siebie. Nietypowe sytuacje pozwalają nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy, a czasem docenić normalność i małe gesty.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy regularnie sprawdzają, czy u nas w porządku. Niech to będzie spokojny dzień. Pozdrawiam razem z kociakami <3
 
 

13 marca 2020 Lukrecja dostępna do rezerwacji, przerwa w wizytach w hodowli 

Szanowni Państwo,
nasze mioty K3 i J3 trafiły już do nowych domków i w hodowli zrobiło się troszkę pusto.

Rośnie miot L3. Od dzisiaj, po zakończeniu obserwacji hodowlanej, dostępna jest Lukrecja. Reszta maluszków ma wybrane Rodziny. Aktualne zdjęcia kociaczków z tego miotu planujemy na poniedziałek.
Na następne mioty czekamy pod koniec miesiąca i w kwietniu.

Ze względu na obecną sytuację w Polsce postanowiliśmy skupić się na opiece nad kotami, oczekiwaniu na nowe kocięta i przez najbliższe tygodnie zamknąć hodowlę dla wszelkich wizyt.
Oczywiście będziemy regularnie publikować filmy na Instastory i Facetime, ale adopcje dorosłych kotów odkładamy na kwiecień.

Życzymy wszystkim dużo spokoju i zdrowia i pozdrawiamy piątkowo od nas i kotów z Ars Britanniki.