22 luty 2021 Planowane mioty i o tym, jak witamy na świecie nasze kocięta

Dzień dobry moi Drodzy,
kolejny tydzień przed nami i trochę może mniej zimy, a na pewno więcej słońca za oknem. Kotki powolutku rujkują i chodzą na randki. Kociaki będą przychodzić na świat sukcesywnie.
 
Jak zwykle o narodzinach maluchów i ich dostępności będę informować najpierw osoby z listy oczekujących - te, o których wiem, że aktywnie czekają na swoje kociątko i przypominają się regularnie - , a później na Facebooku i na naszej stronie internetowej.
 
O przyjściu na świat kociaczków zwykle informuję nie wcześniej niż przed ukończeniem przez kocięta 4-5 tygodnia życia. Wcześniej jest to czas wyłącznie dla nich i mam, a także dla mnie, by kociętom poświęcić maksimum uwagi i troski.
Dobry początek, zadbane i otoczone troską oseski to inwestycja we właściwy rozwój i odpowiednią socjalizację kota.
 
Od początku hodowli nasze kocięta rodzą się zawsze przy moim aktywnym udziale. Każda mamusia ma swój pokoik na czas porodu i odchowania maluszków. Zwykle na 2-4 dni przed porodem przenoszę się z kotką do porodówki i śpimy razem, przygotowujemy się do jej porodu i oswajamy przestrzeń - kotka przekopuje legowisko, sprawdza kocyki, domek, domaga się głaskania brzucha, karmienia na życzenie i oczywiście pełnej uwagi :)
Po porodzie kociaki są co kilka godzin ważone, jeśli trzeba dokarmiane, mama dostaje dużo wsparcia i wszelką niezbędną pomoc. Maluszki są na rękach od urodzenia, uczą się, że człowiek jest fajny i traktują jego obecność jako normę.
Z tego powodu, gdy czekamy na kociaki lub mamy świeżo urodzone maluszki, trzeba czasem poczekać na odpowiedź z naszej strony.
 
Pytacie Państwo o nasze plany na ten rok. Choć to tylko zarys i koty mogą nie podzielać moich wyborów, to na stronie znajduje się lista planowanych randek. Prosimy o kciuki, by nasze księżniczki zaakceptowały swoich wybranków i obdarzyły nas srebrnymi i złotymi kuleczkami z zielonymi i niebieskimi oczami. Więcej informacji tutaj: Planowane mioty
 
Tymczasem słonecznego dnia i miłego oglądania.
Pozdrawiamy serdecznie!