26 kwietnia 2021 Mioty D4, E4, F4 już na stronie
 
Czas pokazać nasze najstarsze maluszki. Miłego oglądania!
 
David Ars Britannica*PL Duke Ars Britannica*PL Deliah Ars Britannica*PL Diosa Ars Britannica*PL Deborah Ars Britannica*PL Edgar Ars Britannica*PL Fae Ars Britannica*PL Farfalla Ars Britannica*PL Ford Ars Britannica*PL Falcon Ars Britannica*PL
23 kwietnia 2021 Badania genetyczne, hodowla wolna od PKD
 
Kochani, wczoraj przyszły dobre wieści z USA, z laboratorium genetycznego NEOGEN.
12 kotów z naszej hodowli pięknie zdało test na brak genu PKD1 [czyli genu nosicielstwa wielotorbielowatości nerek, choroby często występującej u Brytyjczyków]. Mogę więc z radością potwierdzić, że niezmiennie od lat jesteśmy hodowlą wolną od PKD ?
Zdrowie i właściwy dobór genetyczny kotów to jedna z podstawowych misji naszej hodowli dlatego nasze koty przeszły pełen profil genetyczny. To spora inwestycja w hodowlę, ale dzięki temu wiemy, czy z danej pary kotów mogą urodzić się kocięta długowłose, niebieskookie pointy, koty rozjaśnione, czyli niebieskie, liliowe oraz czy niosą grupę krwi B [wszystkie koty w naszej hodowli mają grupę krwi A] itp.
Wyniki badań są bardzo obiecujące i nie mogę doczekać się oglądania rezultatów w praktyce, a właściwie w porodóweczkach wśród kociaczków.
Życzę Wam słonecznego dnia Kochani, a trochę maluszków pokazuje mordki na dzisiejszym Instastory. Pozdrowienia!
 
Hi Guys, we received good news from the NEOGEN genetic laboratory in USA yesterday.
12 cats from our cattery perfectly passed the test for the lack of the PKD1 gene [that is the gene responsible for occurrence of polycystic kidney disease, a disease common in the British]. So I can happily confirm that we have been PKD-free kennel for last 11 years.
Health and proper genetic selection of cats is one of the basic missions of our breeding, therefore our cats have undergone a full genetic profile. This is a big investment in breeding, but thanks to this we know whether a chosen pair of cats can give birth to longhair kittens, blue-eyed point, diluted cats, i.e. blue, lilac and whether they carry blood type B [all cats in our cattery have blood type A] etc.
The results of the research are very promising and I am looking forward to seeing the results in practice or rather in the new born kittens ?
Have a sunny day! You can see some of the little ones showing their faces at today's Instastory. Greetings!
 

6 kwietnia 2021 Kocięta
 
Dzień dobry Kochani,
Święta i porody już za nami. To były bardzo pracowite dni i przepraszam, że było nas mniej, jednak jak zawsze ciężarne mamy i maluszki mają priorytet, a w ostatnich dniach zawładnęły w 100% naszą rzeczywistością.
Właściwie wszystkie planowane wiosną mioty przyszły na świat. W najbliższych tygodniach będę powolutku pokazywać Wam starsze maluszki, a potem migawki z porodówek. Proszę jednak o cierpliwość i pamiętam o wszystkich osobach, które przesłały nam formularz zainteresowania zakupem kociaczka.
Maluszki pozostaną w obserwacji do około 8 - 10 tygodnia życia i w tym czasie będą najpierw dostępne dla hodowców [tradycyjnie nasze kociaki hodowlane są dostępne wyłącznie poza granice Polski]. Wiele z urodzonych obecnie połączeń planowaliśmy przez ostatnie 2-3 lata i są dla nas bardzo istotne z perspektywy dalszego rozwoju hodowli i sprowadzania na świat jeszcze piękniejszych maluszków dla Was.
Po zakończeniu obserwacji hodowlanej będziemy kontaktować się z osobami z listy. Maluszki będą w tym czasie dla Was widoczne. Postaram się jak zwykle spamować na Instastory i robić jak najwięcej zdjęć.
Pierwsze tygodnie w życiu kotka kształtują go na całe życie. Dlatego maluszkom poświęcamy maksimum czasu. Jeśli więc będę odpisywać z opóźnieniem, to głównie dlatego, że kocięta i ich mamy muszą być zatroszczone, nakarmione, regularnie tulone, ważone itp. Każda z naszych kotek rodzi ze mną i każda ma swój pokoik dla siebie i maluszków - dzielę więc czas po równo, bo dziewczynki chcą, by je wygłaskać, obejrzeć ich dzieciaczki, czasem pomóc i oczywiście zadbać o właściwą higienę pomieszczeń.
W zakładce Planowane mioty uchylam rąbka tajemnicy, co już na świecie. Już niedługo pierwsze zdjęcia, ale tylko najstarszych kociąt.
Życzę Wam wspaniałego tygodnia, zdrowia i niech wiosna w końcu pojawi się także za oknem.
Pozdrowienia, Ania.
Ps. dla tych, którzy dotarli do końca, proszę o imionka na: G, H, I, J, K, L. :)))