29 sierpnia 2021 Podsumowanie pierwszej części roku

Dzień dobry Kochani,  wakacje dobiegają końca i może czas podsumować tą część roku. Dla nas działo się dużo. Przez ostatnie kilka miesięcy udało się nam prawie skończyć prace w naszej Katerii - koty dostały nowe pokoje dostosowane do ich wymagań, drapaki, wentylację i większą przestrzeń. W przyszłym roku marzy się nam jeszcze woliera, ale na to musimy jeszcze troszkę poczekać.

Aby jeszcze płynnej planować krycia i potwierdzić genetyczne zdrowie naszego stada, wykonaliśmy w Laboratorium Neogen w USA pełne profile genetyczne większości naszych kotów. Jeszcze kilka podrastających kotków do zbadania przed nami, ale nasza hodowla jest wolna od PKD, a wszystkie dorosłe koty mają grupę krwi A.

Na zasłużoną emeryturę odeszło kilka wspaniałych kotów – Faust, Wanilka, Kylie, Ignasia, i kilka innych. Większość z nich to koty młode i szybko odnalazły się w nowych domach – ich nowym Opiekunom bardzo dziękujemy za stworzenie naszym pociechom cudownych domów i dużo miłości.

Jako jedna z pierwszych hodowli kotów rasowych przeszliśmy pozytywną weryfikację Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w zakresie dobrostanu zwierząt oraz prowadzenia hodowli zgodnie z normami Unii Europejskiej. Od 24 sierpnia 2021 Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona. 

Za mną także kilka szkoleń i webinarów – wciąż uczę się, by być lepszym i bardziej świadomym hodowcą. Na początku roku udało mi się ukończyć kurs Asystenta lekarza weterynarii oraz Opiekuna zwierząt w hotelu dla kotów oraz 12 innych szkoleń specjalistycznych [dyplomy wkrótce znajdą się na stronie Ars Britanniki]. Mam nadzieję, że wiedza przysłuży się kolejnym pokoleniom z Ars Britanniki J

W tym roku także po raz pierwszy gościliśmy w Katerii – naszym małym hoteliku dla kotów [www.kateria.pl] kocich gości hotelowych. Przyznam, że to nowe wyzwanie bardzo mnie cieszy i pozwala obcować między innymi z kotami, które urodziły się w naszej hodowli i wracają już jako dorosłe kastraty na wakacje.

Nasza hodowla przechodzi transformację – plany hodowlane i przyjazdy nowych kotów zweryfikował Covid i Brexit, ale chyba nie ma tego złego, co nie wyszłoby na dobre, bo zamiast z Wielkiej Brytanii, z dalekiej Rosji i Mołdawii przyjechały do nas nowe, wspaniałe koty.

Prince from Silvery Queen – nasz nowy złoty point – już pokazał swój pyszczek na stronie. Złota dziewczynka Tutti  i nasz nowy srebrny reproduktor z Rosji przedstawią się pewnie już niedługo.

Ten rok to także nowe koty z naszym przydomkiem – zarówno srebrne, złote jak i point, które pozwolą starszym dziewczynkom i kocurkom przejść na wczesną emeryturę. O planowanych adopcjach będziemy informować na stronie.  Aktualnie domku szukamy dla Umy, która choć nie była naszą kotką hodowlaną, została z nami na rok jako towarzyszka kastratka Magnusa.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo wszystkie dostępne kocięta. Większość kociąt jest już po szczepieniach i czeka wyłącznie na zabiegi wczesnej kastracji. Część pokazaliśmy po zakończonej obserwacji hodowlanej i są to koty o wyjątkowej urodzie i jak zawsze super charakterach.

Poza kociętami na stronie rośnie jeszcze kilka maluszków, jednak to już właściwie koniec miotów na ten rok. Jesienią planujemy przerwę hodowlaną, a nowe kocięta dopiero w przyszłym roku. Zapraszamy do rezerwacji aktualnych kociątek – każdy z nich ma swoją galerię na naszej stronie, a większość także filmy na Youtubie czy Instagramie.

Tymczasem życzymy Wszystkim wspaniałej ostatniej niedzieli wakacji. Jeśli sytuacja pozwoli zimą wrócimy na wystawy, a teraz z troską odchowamy ostatnie maluszki w tym roku. W najbliższych tygodniach mnóstwo nowych zdjęć i filmów, by osłodzić powrót do szkoły.

Miłego dnia! Pozdrawiamy.


24 sierpnia 2021 Hodowla zatwierdzona przez Powiatowy Inspektora Weterynarii
 
Dzisiaj jestem z nas bardzo dumna❤ Z dużą starannością podchodzimy do warunków, w jakich hodujemy nasze koty.
Przy okazji wyjazdu jednego z naszych kotów do Belgii, wzorowo przeszliśmy dziś niezapowiedzianą kontrolę naszej hodowli pod względem dobrostanu kotów i spełnienia warunków unijnych w zakresie prowadzenia hodowli kotów.
Komisja z Powiatowego Urzędu Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadziła kontrolę naszej katerii i zarówno Ars Britannica*PL, jak i nasz mały hotelik Kateria - hotel dla kotów - pet hotel, otrzymały bardzo pozytywną opinię w zakresie warunków bytowych, czystości, jaki i stanu kotów.
Od dzisiaj Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona.
Cieszymy się bardzo i robimy, co w naszej mocy, by kotom było u nas jak najlepiej ❤
Pozdrawiamy!
Today I am proud of us❤ We pay a lot of attention to the conditions in which we breed our cats.
Today, on the occasion of the departure of one of our cats to Belgium, we have exemplarily passed the unannounced inspection of our cattery in terms of a cat welfare and meeting EU conditions for cat breeding.
A commission from the Poviat Veterinary Office in Nowy Dwór Mazowiecki inspected our cattery and both Ars Britannica*PL and our small pethotel #Kateria received a very positive opinion in terms of living conditions, cleanliness and condition of cats.
As of today, Ars Britannica is officially entered in the register of the County Veterinary Office as an approved kennel.
We are very happy and we are doing our best to make our cats live in maximum comfort and well-being ❤
Best regards!
 
 

15 sierpnia 2021 Nasze perełki
 
Nadchodzący tydzień to czas wyjazdów naszych kotów. Część kociąt wyjeżdża za granicę i z powodu dodatkowych wymagań weterynaryjnych zostaje z nami prawie o miesiąc dłużej. Dzisiaj na naszej stronie możecie Państwo obejrzeć zdjęcia kotków, które już kilka dni ruszą do nowych domków, a także tych, które na domki lub hodowle aktualnie czekają. Udanej niedzieli. [aby zobaczyć galerię danego kotka wystarczy kliknąć w zdjęcie]. Zapraszamy do kontaktu.
 
11 sierpnia 2021
 
Zakończyliśmy obserwację hodowlaną kilku prawdziwych perełek. W najbliższych dniach pokażę je na stronie.