ADOPCJE : Aktualizacja 29 czerwca 2022


W tym roku będziemy szukać kilku domków adopcyjnych. Jeśli poszukujecie Państwo dorosłego kota lub kotki, już ułożonego i po zabiegu kastracji, prosimy zapoznać się z informacjami poniżej i skontaktować z nami osobiście.

W naszej hodowli koty dość szybko kończą karierę hodowlaną. Zależy mi, by gdy spełnią swoją rolę w programie hodowlanym, trafiały do nowych domów, jeszcze jako młode i łatwo adoptujące się zwierzęta. To nasi przyjaciele i dlatego z troską szukamy im ludzi/rodzin na całe kocie życie.

Kastraty w hodowli spadają na bardzo niskie miejsce w hierarchii, są zwykle gorzej traktowane przez koty niekastrowane, a dodatkowo wymagają mniej kalorycznej diety. Jednak przede wszystkim potrzebują jeszcze więcej miłości i troski człowieka. Z tego powodu w naszej hodowli mieszka tylko jedna kastratka, reszcie kotów kończących karierę znajdujemy nowe domki, z którymi pozostajemy w kontakcie i gdzie nasze koty są bezgranicznie kochane.

Czasami zmieniamy plan hodowlany lub widzimy, że kot czy kotka ewidentnie czuliby się lepiej w domu bez dużej ilości zwierząt, takie koty są kastrowane nawet przed jakimkolwiek miotem i trafiają do nowych właścicieli.

Osoby chętne do stworzenia domów adopcyjnych dla naszych kotów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i bezwzględnie wizyta w naszej hodowli. Adopcja jest odpłatna.

Kot i przyszły właściciel muszą się polubić.  


 

ZARINA & TERAKOTA GOLDMINE

BLH ny 11 (10 miesięcy)  & BRI oy 22 (rok)

Po kastracji, gotowe do zmiany domu

Szukamy wspaniałych domów dla dwóch złotych niespełna rocznych kotek - długowłosej puchatej księżniczki Zariny i cynamonowego złotego tygryska Terakoty.
Dziewczynki przyjechały do nas na początku wojny w Ukrainie i dostały w naszej hodowli bezpieczny dom i opiekę. Ich hodowczyni zdecydowała, że na razie nie może wrócić do Ukrainy i choć kotki mają wspaniały potencjał hodowlany, nie będą rozmnażane. Niedawno dziewczynki zostały wykastrowane, zachipowane i zarejstrowane w bazie Safe Animal, mają genetycznie zbadane pkd w Zoogen, aktualne odrobaczenia i szczepienia, także na wściekliznę. Nigdy nie były mamami. Możliwa adopcja międzynarodowa.
Kotki są grzeczne i miłe, dobrze tolerują towarzystwo innych kotów. Zarinka jest drobniutka i przekochana. Nie narzuca się, ale lubi ludzkie towarzystwo. Jej złote futro, ma wyjątkowy czerwony odcień - jest przepiękna. Terakota jak na kota w ubarwieniu tabby przystało to diablątko. Ma swoje humorki, ale daje się głaskać i szaleje na punkcie jednego z naszych kocurków, z którym mieszkają. Biega za piórkiem, ogląda ptaszki za oknem i jest jeszcze takim podrośniętym kociakiem. Jest przepiękna, jej cynamonowe złote futerko robi wyjątkowe wrażenie, a wzór tabby sprawia, że wygląda jak smakowite ciasteczko, wprost do schrupania. 
Kotki są czyste i miłe. Jedzą suchą i mokrą karmę. Lubią też mięso. W macierzystej hodowli wychowywały się z nastoletnimi dziećmi.
Oczywiście mogą trafić do dwóch oddzielnych domków.
Wszystkich informacji udzielę chętnie telefonicznie lub na priv. Zapraszam do kontaktu.


Uma Ars Britannica*PL

UMA ARS BRITANNICA*PL

BRI cy 25 - liliowy złoty cieniowany

ur. 30 czerwca 2020

Po kastracji, gotowa do zmiany domu. 

Uma była w nowym domu przez 4 miesiące, niestety nie każda adopcja jest udana i Umcia nie czuła się tam dobrze, więc wróciła do nas i od kilku miesięcy mieszka z naszym Hankiem, którego bardzo lubi. Szkoda mi jednak, by jej życie polegało na towarzyszeniu naszym kocurkom. Została w hodowli jako przyjaciółka Magnusa, teraz dba o Hanka, ale myślę, że chociaż Umcia to trochę kot duch to przydałby się jej nowy dom, który ją zrozumie i pokocha. Do mnie przytula się i robi baranki łebkiem, ale nie zmuszam jej do niczego, więc robi to kiedy chce. Szukamy dla niej spokojnego i mądrego domu.


 

BRIA ARS BRITANNICA*PL

O: CH UA*Nonpareil Faust [BRI ns 21 33] & 

M: Różyczka Ars Britannica*PL [BRI ns 11]

bri ns 11 - czarny srebrny cieniowany 

ur. 11 października 2020

[Kastracja 28 czerwiec 2022, szuka domku]

Brysi jakoś nie chciało się zostać mamą, więc postanowiłam, że czas pozwolić jej być czyimś ukochanym kotkiem. Jest po kastracji i dochodzi do siebie. Gdy wygoi brzuszek i troszkę odzyska kondycję, będziemy jej szukać kochającego domku. Brysia jest łagodna, spokojna i może zamieszkać z grzecznym kotkiem. Ma zrobione badania genetyczne i aktualne szczepienia.


CHAMPION RU*ALIVIERO EVA EXTRE

O: RU*Aliviero Happy Hamster [BRI ay 11]

M: Zabava Golden Perfection  [BRI ay 11]

bri ay 11 - niebieski złoty cieniowany

ur. 26.03.2019, kastracja 28.06.2022

Mieszka z nami, będzie szukać domu po odchowaniu kociąt

Evcia przyjechała do nas z Ukrainy na początku konfliktu zbrojnego wspólnie z Zarina i Terakotą oraz kilkoma innymi kotami, którym daliśmy bezpieczne schronienie. To dzielna i mądra kotka. Bardzo kochana, a do tego matka na 300%. Na moich rękach urodziła kociaczki, ale nie chciała pomocy. Wszystko dzielnie robiła sama, dbała, myła, cierpliwie karmiła. 

Ze względu na to, że Ewa jest dość drobna i tak mocno eksploatuje się macierzyństwem, postanowiłam, że już wystarczy i czas, by nasza dziewczynka pojadła, pospała i została przez kogoś pokochana tak mocno jak na to zasługuje. Szukamy jej domu, który będzie chciał ją rozpieszczać, pokocha jej ciepłe spojrzenie pełne ufności i zapewni spokojne życie.

Oczywiście Ewa zostanie z maluszkami jeszcze jakiś czas, ale jedzą już same i mama może wreszcie odpocząć, przytyć i nabrać dobrej kondycji.