28 października 2019 Poniedziałkowo...

Spodobała mi się formuła pisania kilku słów o tym, co w hodowli w poniedziałek rano, więc czemu nie.

Za nami emocjonujący weekend, bo w Niemczech odbyła się Światowa Wystawa Kotów FIFE, czyli Federacji, do której należymy. W tym roku logistycznie nie udało się nam wziąć udziału, ale wśród prawie 1500 kotów mieliśmy swojego reprezentanta w barwach Belgii.

IC Johnatan Ars Britannica*PL, srebrny point, synek naszej Sienny i Fausta, poradził sobie świetnie otrzymując ocenę Excellent 1 i certyfikat CAGCIB do Grand International Championa. Gratulujemy Raluca Stefana. Johny dobra robota.

  

W ten weekend jedna z naszych mastifek tybetańskich została kastratką i stąd przepraszamy wszystkich tych, którzy planowali odwiedziny w Ars Britannice. Dobro zwierząt jest czynnikiem decydującym w tym, co robimy, a Favi potrzebowała pomieszkać z nami w domu.
Ona i Śnieżek wybitnie się zaprzyjaźnili - taka duża, taki mały, a jednak :)

Jedna wizyta doszła do skutku i zaowocowała nieoczekiwaną zmianą planów. Nasza gwiazdeczka instagramu Brendunia ma wybrany dom i po Wszystkich Świętych zamieszka z nową Rodziną.
Co ciekawe to Kalla miała trafić do Państwa, ale Brenda z impetem zawalczyła o miłość.. Cieszę się, bo malutka trochę na domek czekała.

Zapraszam także do poznania Kalli, bo to cudna dziewczynka. Szukamy dla niej domku bez bardzo małych dzieci i dominujących zwierząt. Kalla ma już wygojony brzuszek i wraca do formy. Myślę, że może zaoferować dużo miłości...

Co w tym tygodniu? Jeszcze trochę pod znakiem budowy, bo #Kateria dostanie wreszcie dach do końca. Potem, jeśli tylko słońce pozwoli planuję fotki jeszcze dostępnych kotów - adopcyjnie Hadriana i Kalli [tych dwoje może zamieszkać wspólnie] oraz Wondergirl.

Zapraszamy do kontaktu i życzymy wszystkim miłego poniedziałku. 


23 października 2019 Kilka słów o żwirkach...

Było o dezynfekcji kuwet, postanowilam napisać także o naszych żwirkowych przygodach. Dobry żwirek to podstawa w hodowli, komfort sprzątania, zapach, higiena kociastych. Z oczywistych względów zdjęć z testów oszczędzę :)
Ostatnio w ramach bycia bardziej eko, postanowiłam zrobić kolejne podejście do żwirków drewnianych.. bo można kompostować, bo zdrowszy i nie pyli..
Na warsztat poszły Greenwood Fibre Plant i Cat.s Best Eco Plus Original.
Dzień pierwszy był znośny, niestety dzień drugi nie okazał się nazbyt łagodny dla mojej alergii.. Od 10 minut próbuję odzyskać oddech i przelot do oskrzeli po zaledwie 2 posprzatanych kuwetach...
Wykopanie kupek kociąt, poza tym, że niezwykle zabawne dla samych producentów tego złota, przypomina szukanie igieł w stogu siana... zapach? nadal znośny w porównaniu do dramatu, jaki dają wszelkie mutacje kukurydzianego Benka, czy totalne nieporozumienie, jakim jest żwirek Prezent dla Kota.
Zdaję sobie sprawę, że wiele osób lubi drewniane żwirki i może przy jednym, czy dwóch kotach, mają rację bytu. U nas niestety chyba się nie uda, choć zobaczę na ile starczą te dwie kuwety przy mamie i czwórce podrastających kociąt.
W skrócie, koty rozbawione, ja z zapuchniętymi oczami i ostrym kaszlem, a komfort sprzątania w porównaniu do Master Golden Greya, czy Compactu Benka pozostawia wiele do życzenia.
Nadal polecamy sprawdzone betonity, a Wy, co wsypujecie do kuwet milusińskich?


21 października 2019 Kilka słów o tym, co u nas

Dzień dobry w jesienny poniedziałek. Dzisiaj trochę o tym, co u nas - planach, marzeniach...
Jak zwykle mam ich za wiele, ale z dwojga złego, wolę już stan permanentnego myślenia, o tym jakie koty chciałabym w najbliższych latach wyhodować, niż powtarzalność i wyłącznie szarą rutynę.
Co będzie się działo w Ars Britannice w najbliższych miesiącach?
Generalnie, to co ma miejsce od kilku miesięcy, czyli "zmiana warty". Mocno pracowaliśmy nad stworzeniem własnych kotów, o dobrej budowie, z pięknym, okrągłym, mocno wybarwionym okiem, z jasnym futrem. Myślę, że kolejne pokolenia naszych sreber pokazują ten kierunek.
W kilku hodowlach za granicą urodziły się wspaniałe kocięta po naszych kotach hodowlanych. Zachwycają mnie zwłaszcza ostatnie maluchy cameo w Szkocji po CH Tolstoyu i Solitaire Ars Britannica, czy maluszki CH Hanny w Belgii <3 Gratulujemy Hodowcom i cieszymy się z Wami.
Jednocześnie u nas wróciły pointy, a przy ich okazji przemyciły się złota.
Widzę, jak wiele osób zakochało się w naszych wiewiórkach Aldo i Apollo. Trochę wiewiórek przed nami, bo pod koniec roku zaczną kryć Hank i Sammy.
Nie będzie to pewnie zbyt długa przygoda, bo całkiem przypadkiem nasi obaj chłopcy mieli nieść gen pointa i ... no cóż, testy genetyczne pokazały coś przeciwnego.
Wprowadzimy więc gen pointa do naszych złotek, tak by za jakiś czas te dwie linie się spotkały.
A po polsku? Rośnie nam pokolenie wielko-niebieskookich pointowych dziewczynek i ich śliczny brat William. Rosną też srebrne pointki.
Docelowo wyklarują się linia naszych srebrek i linia złotych i srebrnych pointów, w obu przypadkach, z pojawiającymi się z tych skojarzeń także złotkami.
Co więc będzie można zobaczyć w najbliższych miesiącach w naszych porodówkach? Niezbyt wiele, bo dopiero planujemy zimowe mioty, ale na pewno srebrne niebieskookie pointy, w tym uwaga długi włos :), ostatnie cameo i srebra. Niewiele, ale za to pięknych kociąt z super połączeń.
 
Zimą planujemy dzieci Zabavy z Sammim, Soni i Hanka oraz ostatnie mioty Nanooka, a pierwsze Icebeara, jego synka.
Jeśli Icebear się sprawdzi jako tata, Nanook przejdzie na emeryturę.
Tych emerytur przed nami wciąż kilka, bo planujemy ograniczyć liczbę kotów w hodowli, gdy nowe pokolenie dorośnie i przejmie ster.
Tymczasem na domki czekają dwa kociaki - Wondergirl, dziewczynka o cudnej budowie, błękitnych oczach i super puchatym ogonku, przesłodkie bialutkie sreberko Brenda, srebrna Kalla, półtoraroczna zielonooka piękność i nasz bohater Hadrian, ojciec, dziadek, czy nawet prapra...dziadek części naszych kotów. Troszkę później również Tasminka, mama naszych ostatnich cameo.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Już za chwilę skończymy budowę Katerii na ten rok i wtedy będzie nas więcej, na zdjęciach, w historiach z hodowli, a może także na wystawach.
Ten rok to rok dużych przemian. Mam nadzieję, że zimą uda mi się pokazać efekty tej pracy.
Miłego poniedziałku dla Wszystkich :)
 

17 października 2019 Kocia suplementacja

Właściwa suplementacja jest ważna nie tylko dla człowieka, ale również dla kotów.

Często pytacie, czego dodajemy do posiłków naszych kotów. Podkreślam, że suplementy powinny być dobrane do rodzaju diety kota, wieku i trybu życia i ich wybór najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii.

Nasz obecny zestaw poniżej dodawany do porannej mokrej karmy. Większość produktów da się kupić na zooplus. Florę balance można zastąpić dostępna na zooplusie fortiflorą.

Do kompletu dorzucam rabat na 10% do zooplusa.  

Maluszkom do tego zestawu dodajemy jeszcze po kilka kropli Cebionu, witaminy C dla dzieci.

Pozdrawiam. Dbajmy o nasze ogonki


17 października 2019 Przytul kotka

Dzisiaj naprawdę jesiennie i fajnie przytulić jakiegoś kotka. Mi wspominkowo mignęły zdjęcia z grudniowej wystawy w tamtym roku z CH Sir Harry from Irena's Dream*DE - naszym 7 kilowym skarbusiem.
Potulcie dziś kotka, ja swoje zamierzam tulić mocno.

 


16 października 2019 Kalla kastratką

Półtoraroczna właścicielka największych oczu w naszej hodowli, córka Hariana i Zabavy, Kalla Ars Britannica, za chwilkę będzie szukać cudownego domu. Kallusia nie zareagowała dobrze na antykoncepcję, a że w naszej hodowli dobrostan kota jest dla mnie priorytetem, to zdecydowaliśmy się pozwolić jej na baaaardzo wczesną emeryturę. Kalla jest mamusią dwumiesięcznej Ignasi, która zostanie z nami. Kallusia to najcudowniejsza, przymilna i kochana istota. Myślę, że szybko znajdzie dom. ADOPCJE...

Kalla Ars Britannica*PL


9 października 2019 Tasminka została kastratką

Wczoraj nasza Tasminka Ars Britannica*PL BRI ds 11 - cameo - została kastratką. Ma 2,5 roku i to młoda, słodka kotka o kompaktowej budowej. Za jakiś czas dla Tasi będziemy szukali domku adopcyjnego, bez dzieci i raczej bez dominujących kotów. Szczegółowe informacje na stronie pojawią się stronie, gdy Tasia będzie gotowa do odbioru.

To już przedostatnia z naszych kotek cameo, która kończy karierę w Ars Britannice. Łezka kręci się w oku, ale mam nadzieję, że znajdziemy dla Tasi super dom. Zapraszamy do kontaktu. ADOPCJE...